Ses Yalıtım Malzemeleri | Akustik Ses İzolasyon Malzemesi

Ses Yalıtım malzemelerinin genel amacı istenmeyen sesleri engellemede yüksek performans sağlamaktır. Ses yalıtımı yapılacak mekandaki şikayet ve isteklerinize göre doğru malzeme kullanımı önemlidir.

Akustik Sünger Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik süngerler ses emici ürünlerdir, kullanıldıkları mekanda yankı, eko gibi ses problemlerini gidermek amaçlı kullanılır. Piramit, Yumurta, Labirent gibi formlarda üretilebilir.  Melamin akustik süngerlerde beyaz gri renk seçeneklerinde düşük yoğunluk ile yüksek performans sağlayan akustik ses yalıtım süngeridir.

aksa-akustik-vicoustic-flexi-sunger-1.jpgpiramit-basotect-melamin-sunger-6.jpgpiramit-sunger-aksa-akustik-1.jpgtekno-touch-sunger-3.jpg

Titreşim Emici Ses Yalıtım Malzemeleri

Titreşimli sesler örnek verecek olursak zeminden gelen topuklu ayakkabı ile yürürken çıkan seslerdir. Bu sesleri engellemek için genellikle titreşim emici özellikte ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Bu malzemeler, mantarlı kauçuk levha, mantar şiltesi ve kauçuk levhadır. Parke veya şap altında kullanarak istenmeyen rahatsız edici titreşim seslerini engelleyebilirsiniz.

mantarli-kaucuk-levha-4.jpgtitresim-emici-kaucuk-levha-4.jpgtitresim-emiciler.jpgzemin-mantar-silte-4.jpg

Ses Kesici Bondex ve Bariyerli Ses Yalıtım Malzemeleri

Bondex sünger atık süngerlerin tekrar bir araya getirilmesi ile oluşan ses yalıtım süngeridir. Yüksek yoğunlukta olan bondex ses izolasyon süngeri zeminlerde de titreşim emici olarak kullanılabilir. Bariyerli akustik süngerler poliüretan ve melamin köpüğün pvc epdm bariyer ile lamine edilmesi ile oluşan güçlü sesleri kesebilmek için kullanılan akustik ses yalıtım süngerleridir.

bariyerli-akustik-sunger-8.jpgbariyerli-basotect-melamin-sunger-2.jpgbariyerli-bondex-sunger-2.jpgbondex-sunger-3.jpg

Akustik Kumaş Kaplama Paneli

Akustik ortamlarda yankı, uğultu gibi seslerin önüne geçebilmek için sünger yerine kumaş kaplı panelleri kullanabilirsiniz. Bu paneller masa seperatörü,kumaş kaplı akustik duvar ve tavan paneli, akustik yüzer tavan paneli,akustik baffle ve akustik paravandır. Tavanda, duvarda veya masalar arasında kullanımı gerçekleştirerek mekan içerisindeki yankıya son verebilirsiniz. Dekoratif olmaları sayesinde kullanıldığı ortamın akustiğini bozmayacak aksine daha akustik bir görünüm elde edilecektir.

akustik-panel-kumas-kapli-panel-yuzer-tavan-paneli-akustik-baffle-masa-seperatoru-2.jpgakustik-panel-kumas-kapli-panel-yuzer-tavan-paneli-akustik-baffle-masa-seperatoru-4.jpgakustik-yuzer-tavan-paneli-aksa-akustik-3.jpgmasa-seperasyon-paneli-3.jpg

Diğer Ses Yalıtım Malzemeleri

Sünger ve kauçuk grubu dışında uygulanan diğer ses yalıtım malzemeleri.

RECTİCEL

RECTİCEL

%100 Recticel Türkiyenin En Kaliteli Markası.

BASF

BASF

Yanmaz Basf Akustik Ürünleri.

TEKNOFOAM

TEKNOFOAM

Yerli Sünger Üretim Fabrikamız.