Akustik Proje

Akustik ses yalıtımı, ses dalgalarının bir ortamdaki çınlama süresini, yayılmasını ve ortamın istenmeyen dış seslere karşı yalıtımını akustik ses yalıtım malzemeleriyle sağlayıp ortama akustik bir hava kazandırmaktır.

Sinema Akustiği

akustik yalıtım

Gerek ses yalıtımı gerekse akustik düzenleme başlığı altında önerilen uygulamalarda, bireyin psikolojik olarak rahat edebileceği ortamı sağlamak, gürültü oluşumunu ortadan kaldırmak hedeflendi.

Salon Akustiği

akustik

Salonlardaki akustik problemler oldukça geniş ve bir çok parametreleri ihtiva eder, mesela : hacim, salonun şekli, absorbsiyonu, eşyalar, ses kaynağının karakteristikleri, dinleyiciler veya ses alıcı maddelerin varlığı v.s

Akustik Ürünler

akustik projelendirme

Akustik ses yalıtım malzemeleri özel olarak üretilen ses kesme - soğurma özellikleri yüksek süngerler ve panel olarak üretilen akustik ses yalıtım ürünlerdir.Akustik düzenlemelerde kullanılan bu ürünler son derece kalitelidir.

 

akustik panel

İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır.Akustik Düzenleme; mevcut kapalı ortamda yansıma (reveberasyon) süresinin düzenlenmesidir. Cam yünü, taş yünü, yumuşak poliüretan esaslı köpükler, melamin köpüğü, ahşap yünü gibi malzemeler detay çözümlerinde kullanılır.