Akustik Sünger | Yanmaz Akustik Süngerler

Akustik süngerler poliüretan veya melamin ham maddesinden elde edilen mekan içerisindeki uğultu,fısıltı veya yankı gibi ses olaylarının önlenebilmesi için elde edilen ses yalıtım süngeri çeşididir.

akustik-labirent-sunger-aksa-akustik-4.jpgakustik-spesiyal-sunger-7.jpgakustik-yumurta-sunger-aksa-akustik-5.jpgpiramit-sunger-aksa-akustik-1.jpg

Kullanımı yapılacak olan mekanın duvar ve tavanlarında kullanımı yaygın olan akustik süngerler, piramit, labirent, yumurta gibi farklı desenlere ve şekillere sahip olarak bulunmaktadır. Bu süngerler piramit sünger, yumurta sünger,spesiyal sünger,labirent sünger,düz sünger,basotect melamin sünger, tekno touch sünger,bass küpü,basstrap sünger,vicoustic flexi a50 süngerdir. Basotect melamin sünger ve tekno touch süngerlerde poliüretan ham maddesinden elde edilen süngerlerin yüzeyleri gibi yapılabilmektedir. Hatta daha farklı yüzeylere ve renklere sahiptir.

basotect-yumurta-sunger-2.jpgduz-basotect-melamin-sunger-8.jpgpiramit-basotect-melamin-sunger-4.jpgspesiyal-basotect-melamin-sunger-3.jpg

Farklı şekillere sahip olması, dekoratif güzelliğe önem verenlerin tercih edecekleri bir ses yalıtım ürünü olmasını sağlamıştır. Akustik ortamlarda kullanımı yaygın olan ses yalıtım ürünü, bulunduğu ortamın akustik değerini düzenlemektedir. Fiyatları oldukça uygun olan akustik süngerlerin mekana uygun tasarım ve ses kesimi sağlayabilmesi için keşif yapılıp ardından uygulamaya geçilmesi daha sağlıklı olacaktır.

bass-kupu-3.jpgbass-trap-sunger-5.jpgflexi-sunger-3.jpgtekno-touch-sunger-5.jpg

Akustik süngerler esnek ve hafif bir yapıya sahip olmaları sayesinde uygulama kolaylığı sağlanmakta ve her bölgede uygulanabilmektedir. Uygulamasının yapılabilmesi için aks rapid sünger yapıştırıcısı kullanabilir veya çift taraflı bantla lamine edilmiş akustik süngerden temin ederek uygulamanın daha kolay yapılmasını sağlayabilirsiniz. Akustik süngerlerin her bölgede kullanılabileceğini söylemiştik ancak yüksek ses frekansına sahip bölgelerde bariyerli modelini kullanabilirsiniz. Tek başına kullanabileceğiniz bölgeler; ofis, toplantı odası, seminer salonu, konferans salonu, müzik odası, radyo odası, stüdyo odası, reji odası, prova kayıt odası vb. akustik yankı bulunan ortamlardır.

{AG}akustik-sunger4{AG}

RECTİCEL

RECTİCEL

%100 Recticel Türkiyenin En Kaliteli Markası.

BASF

BASF

Yanmaz Basf Akustik Ürünleri.

TEKNOFOAM

TEKNOFOAM

Yerli Sünger Üretim Fabrikamız.